IV Gminny Turniej Języka Angielskiego ANGLOMANIA 2017 „PRACTICE MAKES PERFECT…” (Trening czyni Mistrza)

16 maja 2018 roku odbył się w Zespole Szkół w TrepczyIV Gminny  Turniej Języka Angielskiego ”ANGLOMANIA 2017″. Wzięło w nim udział 6 szkół podstawowych z terenu Gminy Sanok, a 18 uczestników utworzyło trzyosobowe drużyny, które walczyły o maksymalną liczbę punktów zarówno z gramatyki, słownictwa, jak i wiedzy kulturowej Wielkiej Brytanii. Oprócz znajomości języka angielskiego należało wykazać się umiejętnością rozwiązywania szarad językowych, wykreślanek i krzyżówek, które są uczniom dobrze znane w procesie przyswajania języka obcego.

W Turnieju Językowym nie zabrakło chwili relaksu, gdyż w oczekiwaniu na wyniki konkursu zebrani goście obejrzeli zabawne przedstawienie w wersji angielsko-polskiej wykonane przez uczniów ze szkolnego Teatrzyku  SMILE The Internet, Superheroes and rubbish (reż. M. Gorczyńska). Była to zabawna historyjka z morałem o sprowadzeniu do szkoły Superbohaterów z supermocami w celu rozwiązania problemu zbierania na jej terenie dużej ilości śmieci. Wraz z nimi przybyła tajemnicza dziewczyna…

Zarówno publiczność, jak i aktorzy dobrze bawili się podczas komicznych scen i perypetii naszych Superheroes, a przy tym doskonalili język angielski i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego.

Ogłaszając wyniki przewodniczący jury p. Jacek Jakubaszek podkreślił, iż rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ o trzecim i czwartym miejscu zadecydowała różnica tylko jednego punktu. Gratulując uczestnikom i organizatorom dodał, iż wszystkie drużyny uzyskały wysoką punktację a to świadczy o dużym zaangażowaniu zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

I miejsce –  SP Trepcza

II miejsce – SP Pakoszówka

III miejsce – SP Falejówka

Pozostałe wyniki to: IV m SP Pisarowce, V m SP Kostarowce, VI m SP w Mrzygłodzie.

IV Gminny Turniej Językowy zorganizowały i przeprowadziły, pozyskując dla wszystkich uczestników atrakcyjne nagrody, nauczycielki języka angielskiego panie Mariola Gorczyńska i Agnieszka Bochenek.