III GMINNY TURNIEJ JĘZYKOWY ”ANGLOMANIA 2016” Practice Makes Perfect- Trening czyni Mistrza

III Gminny Turniej Językowy ANGLOMANIA 2016 swą obecnością zaszczyciła Wójt Gminy Sanok – Anna Hałas, a wzięły w nim udział dwuosobowe drużyny z pięciu szkół podstawowych Gminy Sanok.
Jury w składzie: Bartosz Kusy – doradca metodyczny Wyd. Pearson w Rzeszowie orazJacek Jakubaszek – metodyk języka angielskiego, wyłoniło laureatów:

I miejsce   – SP w Pakoszówce,

II miejsce – SP w Srogowie Górnym,

III miejsce – SP w Trepczy.

W czasie przerwy pomiędzy kolejnymi etapami Turnieju gościnnie wystąpili uczniowie SP Nr 2 w Sanoku oraz Gimnazjum Nr 1, którzy w zabawny sposób sparodiowali legendarną czwórkę z Liverpool czyli brytyjski zespół The Beatles. Nie zabrakło również teatrzyku SMILE ze Szkoły Podstawowej w Trepczy, który przedstawił bajkę w angielskiej wersji językowej Little Red Riding Hood (adaptacja tekstu i reżyseria M.Gorczyńska).

Formuła tegorocznego konkursu była taka sama jak w latach poprzednich. Po eliminacjach testowych, w finale spotkały się trzy szkoły, które drużynowo uzyskały największą liczbę punktów. Właśnie ten wynik w efekcie końcowym miał największe znaczenie, gdyż liderzy szkół w finale osiągnęli remis, solidarnie nie znając odpowiedzi na ostatnie najtrudniejsze pytanie. Były to zdjęcia przedstawiające: figurę słynnego detektywa Sherlocka Holmesa i ulicę Baker Street, fontannę księżnej Diany ,,królowęj ludzkich serc” i Hyde Park oraz Millenium Dome – 02 Arena w Londynie z największym dachem świata, wybudowane dla uczczenia nowego stulecia (roku 2000).

Warto dodać, że nasz konkurs z założenia pełni funkcję edukacyjną, a poznane na nim wiadomości wzbogacają wiedzę uczestników. Okazało się, że pozostali uczniowie i widownia również mieli trudności z nazwaniem projektowanych zdjęć.

Turniej Językowy ANGLOMANIA organizują corocznie i pozyskują sponsorów atrakcyjnych nagród nauczycielki języka angielskiego panie Mariola Gorczyńska iAgnieszka Bochenek.