Menu Zamknij

I gminny konkurs „Aktywnie, zdrowo, kolorowo”

30 maja w naszej szkole odbył się I gminny konkurs „Aktywnie, zdrowo, kolorowo” jako realizacja kolejnego zadania wynikającego z programu Szkoły Promującej Zdrowie.  W przyszłym roku szkolnym kończy się okres wprowadzający do uzyskania certyfikatu krajowego.  Celem konkursu były:

  • promocja zdrowego stylu życia,
  • upowszechnianie i propagowanie aktywności fizycznej,
  • pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów związanych ze zdrowym odżywianiem,
  • nawiązywanie współpracy pomiędzy szkołami,
  • integracja uczniów z różnych szkół.

Uczestnicy oceniani byli przez komisję zewnętrzną w składzie: p. Dorota Bętkowska (SANEPID), p. Elżbieta Kolbuch (Bonne Sante) i nauczyciel wylosowany spośród opiekunów. Ocenie podlegały konkurencje sportowe, znajomość piramidy zdrowia, rozpoznawanie warzyw i owoców za pomocą trzech zmysłów, rozwiązywanie krzyżówki o zdrowym odżywianiu oraz konkurencje w kole fortuny.

 Rywalizacja była duża, z terenu gminy Sanok wzięło udział 7 szkół: SP Dobra, SP Srogów Górny, SP Falejówka, SP Kostarowce, SP Pakoszówka, SP Strachocina, SP Trepcza. I miejsce zajęli uczniowie z SP Kostarowce, II z SP Strachocina, o miejsce III walczyły w dogrywce SP Srogów Górny i SP Pakoszówka. Ostatecznie III miejsce uzyskała SP Pakoszówka. Nasza reprezentacja w składzie: Oliwia Wojtas, Nadia Wróbel i Karolina Michniak zajęła 5 miejsce.

Sponsorami nagród w konkursie byli: Gmina Sanok, Gabinety Dietetyczne Bonne Sante, PZU w Sanoku, Centrum Rehabilitacji i Sportu MOSIR Sanok, Pizzeria „Soprano”.

Serdecznie dziękujemy.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie Bożena Zarzyka i Wioletta Burdziak-Zabłotny.

Skip to content