II Gminny Turniej Językowy ANGLOMANIA 2015 ,,PRACTICE MAKES PERFECT …” (Trening czyni Mistrza)

Druga edycja Gminnego Turnieju Językowego ANGLOMANIA 2015, odbyła się w naszej szkole 6 maja br. a wzięło w nim udział 18 uczestników z 6 szkół podstawowych z terenu Gminy Sanok. Widać zatem, że zainteresowanie tą nową, organizowaną przez naszą szkołę, formą doskonalenia kompetencji językowych z roku na rok wzrasta. W pierwszej części Turnieju uczniowie zmagali się z testem konkursowym, po którym trzy szkoły z największą liczbą punktów przeszły do etapu drugiego. W oczekiwaniu na wyniki tej części konkursu uczestnicy tradycyjnie obejrzeli przedstawienie teatrzyku SMILE. Była to bajka w angielskiej wersji językowej The Snow White and Seven Dwarfs w wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły podstawowej w Trepczy (reż. Mariola Gorczyńska). W części finałowej liderzy drużyn odpowiadali na pytania z zakresu kulturoznawstwa oraz rozpoznawali zdjęcia wyświetlane na ekranie.

Cały turniej wzbudził wiele emocji wśród uczniów, którzy bardzo żywiołowo reagowali na pytania finałowe. Zebrana publiczność spontanicznie udzielała odpowiedzi na pytania, które naszym finalistom sprawiły trudność. Atrakcyjne nagrody, zarówno dla laureatów, jak i dla wszystkich pozostałych biorących udział w konkursie uczestników, były miłą niespodzianką.

Jury w składzie: Bartosz Kusy (metodyk Wyd. Pearson z Rzeszowa) oraz Jacek Jakubaszek (metodyk Wyd. McMillan) po ustaleniu punktacji podało wyniki, a gratulacje złożyła i wręczyła dyplomy wraz z nagrodami dyrektor szkoły pani Leontyna Krowiak.

I m – SP w Pakoszówce

II m – SP w Kostarowcach

III m – SP w Falejówce

Nasz zespół w tym roku zajął V miejsce. Turniej zorganizowały oraz pozyskały sponsorów nagród panie Mariola Gorczyńska i Agnieszka Bochenek.

Składamy szczególne podziękowania osobom i instytucjom,
które zawsze nas wspierają przekazując upominki na nagrody:
Księgarni Językowej U KUBY w Sanoku,
Wydawnictwu Pearson w Rzeszowie oraz osobom prywatnym