II Gminny Konkurs Czytelniczy 2008

„Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem” – pod takim hasłem odbył się 15 maja br. II Gminny Konkurs Czytelniczy – „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, zorganizowany w Zespole Szkół w Trepczy przez polonistki: Joannę Lewicką i Bożenę Zarzykę.

Celem konkursu było popularyzowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży oraz rozwijanie czytelnictwa. Do konkursu zgłosiło się 14 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów, w sumie 42 uczniów. Trzyosobowe drużyny miały za zadanie przeczytać 9 książek z cyklu „Jeżycjada”.

W I etapie konkursu wszyscy rozwiązywali test, zdobyte punkty decydowały o przejściu do II etapu. Ten miał charakter bardziej widowiskowy, uczniowie losowali pytania, wyjaśniali tytuły kolejnych części cyklu, rozpoznawali bohaterów na ilustracjach i po krótkich opisach, odpowiadali na pytania z treści, dopisywali nazwiska, łącząc bohaterów w pary itp. Należy zaznaczyć, że poziom 8 zespołów, które przeszły do II etapu był bardzo wysoki i wyrównany, znakomicie odpowiadali na najtrudniejsze pytania, aby wyłonić zwycięzców trzeba było przeprowadzić dogrywkę.

I miejsce wśród szkół podstawowych zdobyła drużyna z SP w Trepczy w składzie: Sylwia Brodzik, Ewelina Gładysz i Gabriela Wójcik, natomiast wśród starszych uczestników wygrał zespół z Gimnazjum w Strachocinie reprezentowany przez: Iwonę Cecułę, Dominikę Kurnik i Kingę Wojtowicz. II miejsce: SP w Trepczy: Ewelina Jakima, Karolina Polańska i Ewa Ziemlewicz oraz Gimnazjum w Trepczy: Aleksandra Lewicka, Jolanta Łabusiewicz i Zuzanna Kocyła.

Serdecznie gratulujemy!

Wszystkie drużyny, które przeszły do II etapu otrzymały nagrody rzeczowe: książki M. Musierowicz, a także czapki, daszki i koszulki. Dla wszystkich uczestników konkursu zorganizowano poczęstunek i drobne upominki.

Sponsorem nagród był Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku, któremu organizatorki dziękują za wsparcie swojej inicjatywy.

Następna edycja konkursu – już za rok!