Menu Zamknij

Konkurs Czytelniczy „Niezwykłe światy”

16 maja w naszej szkole odbył się VII Gminny Konkurs Czytelniczy organizowany przez panie Joannę Lewicką i Bożenę Zarzykę. W tym roku po raz pierwszy zaproponowaliśmy powieści różnych autorów, a nie cykl powieściowy. Elementem łączącym wybrane utwory jest przeniesienie bohatera i czytelnika do niezwykłego świata.

Do międzyszkolnej rywalizacji zgłosiło się 9 zespołów ze szkół podstawowych oraz 4 drużyny z gimnazjów naszej gminy. W pierwszym etapie uczestnicy konkursu pisali test, natomiast w drugim – rozwiązywali różnorodne zadania, zarówno w formie pisemnej (np. reklama krainy) jak i ustnej (np. dopowiadanie zakończenia jakiejś przygody).

Wśród szkół podstawowych na I miejscu znalazł się zespół z Niebieszczan, na II – z Kostarowiec, na III – druga drużyna z Niebieszczan. Wśród gimnazjalistów zwyciężyli uczniowie z Trepczy, na II miejscu uplasował się zespół z Gim. Niebieszczany, na III – druga drużyna z Trepczy.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się oczywiście książki. Również pozostali uczestnicy konkursu dostali drobne upominki. Sponsorem nagród był tradycyjnie już PBS w Sanoku, którego dyrektorowi bardzo dziękujemy za wspieranie inicjatywy służącej upowszechnianiu czytelnictwa.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.2

Skip to content