Menu Zamknij

Konsultacje w Dentobusie


Mobilny i w pełni wyposażony w specjalistyczny sprzęt Dentobus dotarł z pomocą dentystyczną do dzieci gminy Sanok. Również i nasi uczniowie mogli skorzystać z oferowanej pomocy dentystycznej. Każdy mały i duży pacjent odbył konsultacje z lekarzem stomatologiem, po której do informacji rodziców została przekazana diagnoza pozytywna. Jeżeli u uczniów stwierdzono próchnicę lub inne choroby zębów, to rodzice też otrzymali wskazania do dalszego leczenia.

Pomysł leczenia dzieci w Dentobusie wynika bezpośrednio z zatrważających statystyk dotyczących zdrowia jamy ustnej u dzieci. Problem próchnicy występuje u 90% najmłodszych Pacjentów w Polsce! Stomatolodzy podkreślają, że próchnica u dzieci, szczególnie z małych miejscowości, stanowi duży problem. Co drugi trzylatek ma problemy z próchnicą. Wśród sześciolatków jest niestety jeszcze gorzej. Tylko około 14 % dzieci w tym wieku nie musi leczyć zębów z tego powodu.

Próchnica to problem nie tylko estetyczny – wpływa na stan całego organizmu. Obecność szkodliwych bakterii w jamie ustnej sprawia, że dzieci mogą być bardziej podatne np. na choroby serca. Jeżeli próchnicą dotknięte są mleczaki, to istnieje duże ryzyko, że również zęby stałe będą zaatakowane chorobą. Stomatolodzy od lat ostrzegają przed skutkami zaniedbań, które widoczne są zwłaszcza u dzieci.

Skip to content