Menu Zamknij

Lektura… na wieszaku?!

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej realizowali oryginalny projekt związany z lekturami. Siódmoklasiści, kończąc omawiać „Zemstę”, przygotowali na małych karteczkach notatki podsumowujące, które następnie połączyli wstążeczkami i umieścili na wieszaku. Nie zabrakło ciekawych elementów graficznych świadczących o znajomości lektury, np. muru lub szabelki Papkina. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem.

Bohaterowie Pana Tadeusza” to z kolei projekt realizowany przez klasę ósmą. Uczniowie na koszulkach (Tadeusz, Hrabia, Jacek) lub sukience (Zosia i Telimena) umieścili informacje o najważniejszych postaciach tej niełatwej lektury. Zaskoczyli wnikliwością przy doborze materiału. Wszystkie prace są ciekawe i estetycznie wykonane.

Nauczycielka języka polskiego, pani Joanna Lewicka, ma nadzieję, że – dzięki takiej metodzie pracy – lektury na dłużej zostaną w pamięci czytelników i uczniowie bez problemu będą się potrafili do nich odwołać na egzaminie ósmoklasisty.

Skip to content