79. rocznica Zbrodni Katyńskiej i 9. rocznica katastrofy smoleńskiej

W dniu 5 kwietnia w Parku „Kwitnąca Akacja” odbyła się wymowna akademia z okazji 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uczniowie szkoły podstawowej przedstawili  bogaty program słowno- muzyczny, mający na celu przybliżenie chronologii wydarzeń, które doprowadziły do tak wielkiej tragedii jaką była Zbrodnia Katyńska.

Hołd Polakom oddano poprzez złożenie kwiatów przy Krzyżu Katyńskim, tablicach i Dębach Pamięci oraz zapalono znicze.

Szkolną uroczystość uświetnili swą obecnością: p.o. dyrektora SAPO p. Agnieszka Mitrzyk, inspektor -p. Jolanta Babiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej p. Leontyna Krowiak, Grono Pedagogiczne, uczniowie i społeczność lokalna.

Wydarzeniu towarzyszy okolicznościowa wystawa na korytarzu szkolnym, zorganizowana przez nauczycielki: B. Kaczmarską i M. Sabat, które również przygotowały uczniów i czuwały nad całością uroczystości.

Serdeczne podziękowania składamy p. Aleksandrowi Galikowi z Gminnego Ośrodka Kultury za udostępnienie i obsługę nagłośnienia oraz p. A. Mące i p. A. Bochenek za pomoc w  realizacji wystawy i uroczystości.