Menu Zamknij

Akademia z okazji Święta Niepodległości

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji już 8 listopada nasza szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewała hymn narodowy o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

Natomiast 12 listopada odbyła się uroczysta akademia, podczas której zaprezentowano taniec „Marsz niepodległości” oraz program poetycko – muzyczny w wykonaniu uczniów klas IV-V i VII-VIII. Obchodom towarzyszy okolicznościowa wystawa na głównym korytarzu szkoły z okazji uchwalenia przez Sejm RP roku 2019 Rokiem Powstań Śląskich, które stanowią jedną z najpiękniejszych kart w dziejach narodu polskiego.

Organizacja akademii: A. Mąka, M. Sabat. Pieśni patriotyczne: J. Śliwiak. Wystawa: A. Bochenek. Taniec: D. Blecharczyk-Ciętak, A. Rychlicka.

Skip to content