Menu Zamknij

Akcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europejskich V” już trwa!

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”, tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie!

W ramach akcji uczniowie (klasy 7-8) mieli możliwość uczestnictwa w wyjątkowych zajęciach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich. Co świadczy o ich niezwykłości? Przede wszystkim formuła zajęć. Podstawowym materiałem dydaktycznym lekcji był komiks oraz film animowany. Komiks nosił tytuł „Fundusze Europejskie – Z nimi wszystko jest możliwe” i przedstawiał historię Olka, niepełnosprawnego chłopca, który sądzi, że nie poradzi sobie w „zewnętrznym” świecie, poza swoim mieszkaniem oraz jego koleżanki Julki – nowej sąsiadki, która namawia chłopca na wzięcie udziału w szkolnej wycieczce. Wyjazd z klasą otwiera Olka na nowe doświadczenia. Chłopak widzi zmiany w otaczającej go rzeczywistości, którą w znacznej mierze kształtują Fundusze Europejskie i chce zacząć bardziej korzystać z życia. Natomiast film animowany pokazywał uczniom, przez pryzmat wycieczki szlakiem rowerowym Green Velo, jak wiele ciekawych i wartościowych projektów jest finansowanych ze środków Unii Europejskiej na terenie Polski Wschodniej. To dzięki tym materiałom, uczniowie dowiedzieli się, jakie inicjatywy wspierają środki unijne i jak bardzo zmieniło się ich własne otoczenie, dzięki Funduszom Europejskim! Dodatkowo uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy, w którym nagrodami były karty podarunkowe Empik o wartości 40zł za pierwsze miejsce i 30 zł za drugie i trzecie miejsce. Zwycięzcami w klasie 7 byli: Anna Bar, Natalia Radwańska oraz Paweł Szczujko, natomiast w klasie 8: Oliwia Filipczak, Jakub Łakos oraz Paweł Piecuch.

Organizatorem akcji edukacyjnej, współfinansowanej ze środków Funduszy Europejskich, jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Na terenie szkoły akcję zorganizowała i przeprowadziła Wioletta Burdziak-Zabłotny.

Skip to content