Menu Zamknij

Akcja ,,Narodowe Czytanie”

09 września 2021 r. odbyła się kolejna odsłona akcji ,,Narodowego Czytania”, podczas której uczniowie klasy VII i VIII wysłuchali fragmentu dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” w wykonaniu polonistki p. Bożeny Zarzyki. Nauczycielka wprowadziła uczniów w klimat utworu, który w ironiczny sposób piętnuje obłudę i zakłamanie. Uczniowie analizowali również sentencje zaczerpnięte z twórczości Zapolskiej.

Jak co roku Kancelaria Prezydenta wysłała szkole okolicznościową pieczęć. W trakcie akcji pani dyrektor Leontyna Krowiak złożyła pamiątkowy stempel na książce przyniesionej przez ucznia. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła wystawa poświęcona życiu i twórczości Gabrieli Zapolskiej, którą przygotowała nauczycielka Bogusława Kaczmarska.

Głównym celem akcji była promocja czytelnictwa wśród uczniów obu klas. Tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane z zachowaniem procedur bezpieczeństwa. Miejmy nadzieję, że akcja ta będzie kontynuowana w latach kolejnych i przy szerszym gronie publiczności.

Skip to content