Menu Zamknij

„Akcja- Segregacja! 2 X Więcej, 2 X Czyściej”

W dniu 13 września klasa V wzięła udział w XXV Jubileuszowej Akcji Sprzątania Świata pod hasłem

„Akcja- Segregacja! 2 X Więcej, 2 X Czyściej”

Celem tegorocznej edycji jest selektywna zbiórka odpadów. To bardzo ważne przedsięwzięcie ze względu na poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody oraz lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach. Akcja jest istotna także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020. Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć poprzez selektywną zbiórkę zbierać ich trzykrotnie więcej! Dlatego w tym roku podjęte zostało odpadowe wyzwanie w kolorach jak pojemniki do segregacji odpadów. My odpowiedzieliśmy na wezwanie 2 w kolorze zielonym – Zbieramy – sprzątamy – nie śmiecimy. W galerii zamieszczamy kilka dowodów naszej pracy. Akcję zorganizowały i koordynowały panie: Maria Siedlecka i Anna Rychlicka.

Skip to content