Menu Zamknij

„Bitwa Warszawska – stulecie zwycięstwa”

Z początkiem września w naszej szkole pojawiła się wystawa upamiętniająca 100 rocznicę „Cudu nad Wisłą”. Główną część ekspozycji stanowi wystawa pt. „Bitwa Warszawska – Stulecie Zwycięstwa” udostępniona do pobrania przez portal „Niepodległa”. Wystawa przygotowana została przez Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego. Przypomina ona najważniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko – bolszewickiej, jej przyczyny, przebieg i skutki.  Merytoryczne teksty przygotowali specjaliści z Muzeum Wojska Polskiego. Na wystawie pokazano zabytki ze zbiorów Muzeum oraz wyjątkowe, archiwalne zdjęcia z 1920 roku.

Tekst: Michał Pacut, Aleksandra Bukowska (Muzeum Wojska Polskiego)

Zabytki i fotografie dokumentalne ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego

Fotografie zabytków: Jakub Kunicki, Maciej Skoczeń, Dominik Wysokiński, Łukasz Gałecki (Muzeum Wojska Polskiego)

Korekta: Wioletta Kępka (Biuro Programu “Niepodległa”)

Redaktor prowadząca: Anna Bińkowska (Biuro Programu “Niepodległa”)

Grafika: OKO I UCHO

Koncepcja serii wystaw historycznych: Biuro Programu “Niepodległa”

Zapraszamy do obejrzenia.

Skip to content