Menu Zamknij

Centrum Symulacji Medycznej – wycieczka edukacyjna

Dnia 10 listopada 2022 r. uczniowie klas I – III zwiedzili nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej przystosowane do kształcenia studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku. Dzieci zostały zapoznane z symulatorem karetki pogotowia ratunkowego, z jej pełnym medycznym wyposażeniem oraz z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł zobaczyć z bliska bogato wyposażone sale w których studenci doskonalą swoje zdolności i umiejętności. Pracownik Instytutu przekazał bardzo ciekawe informacje na temat działania zaprezentowanych narzędzi pomiarowych i analitycznych. Centrum Symulacji Medycznej wywarło na uczniach ogromne wrażenie. Podczas wycieczki dzieci przekonały się jak wymagająca i fascynująca jest nauka i praca na kierunkach medycznych.

Skip to content