Menu Zamknij

Cudze chwalicie, swego nie znacie……- wycieczka klasy czwartej i piątej

Biorąc pod uwagę powyższe słowa, uczniowie kl. 4 i 5 pod opieką swoich wychowawców wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Uherzec Mineralnych i Zagórza.

Na początku w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła mieli okazję poznać ginące zawody m.in.: garncarza i piekarza. Uczniowie, używając koła garncarskiego i gliny, wykonali samodzielnie różnokształtne, przepiękne miseczki, które zabrali na pamiątkę do domu.

Następnie samodzielnie przygotowali ciasto na proziaki, które zostały wypieczone w piecu. Okazało się, że niektórzy po raz pierwszy w życiu próbowali tego smakołyku!

Ważnym punktem była lekcja kaligrafii. Wszyscy na własnym przykładzie przekonali się, jakiej precyzji i uważności wymaga pisanie piórem maczanym w atramencie.

Po tak intensywnych lekcjach przyszedł czas na odpoczynek i rozrywkę przy pizzy, bilardzie i piłkarzykach.

Na uczniów czekało jeszcze jedno wyzwanie- wejście do domku odwróconego do góry nogami. Było to niezwykłe doświadczenie, kiedy wszystko wokół wiruje i ciężko zrobić choć krok. Nie stanowiło to problemu dla uczniów, którzy puścili wodze fantazji i wykorzystali ten czas, aby zbadać, jak zareagują ich zmysły(zwłaszcza wzroku i równowagi) i co się będzie działo z ciałem w tej „zwariowanej” przestrzeni.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Centrum Kultury Foresterium w Zagórzu. Uczniowie poznali historię klasztoru i jego mieszkańców. Mieli okazję: wejść do celi zakonnika, podziwiać interaktywne obrazy malarskie oraz wyposażeni w okulary VR udać się w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Emocjom nie było końca, więc uczniowie pod czujnym okiem ducha Leona (którego historię wcześniej poznali) udali się na wieżę widokową, skąd podziwiali panoramę okolicy. Niektórzy zmierzyli się nawet z lękiem wysokości, ale nawet on został pokonany i nie przeszkodził we wspólnej wspinaczce na szczyt.

Po tak intensywnym dniu i zakupie pamiątek wszyscy pełni nowych wrażeń i doświadczeń udali się do domów.

Skip to content