Menu Zamknij

Czytam sobie. Pierwsza klasa!

Klasa pierwsza zakwalifikowała się do akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się. Akcja ta skierowana jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, ich nauczycieli i rodziców. Ma na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy.

W ramach jej realizacji w dniu 13.10  w naszej klasie odbył się piknik czytelniczy. Uczniowie przynieśli ze sobą zdrowe przekąski, ulubiony kocyk oraz poduszkę. Podczas jego trwania dzieci przeczytały bajkę ekologiczną pt. ,,Wielki skarb”. Następnie przeniosły się w świat fantazji podczas słuchania książki ,,Walizka pana Hanumana”. Dużo radości sprawiło uczniom tworzenie na podstawie wysłuchanych bajek prac plastycznych.

Mamy nadzieję, że dla wszystkich pierwszaków była to fascynująca podróż do krainy literatury.

Skip to content