Menu Zamknij

DBI 2019 CYFROWOBEZPIECZNI wiedzą i profilaktyką…

Działania związane z Dniem Bezpiecznego Internetu 2019 podjęte w naszej szkole zaowocowały zwiększoną w tym zakresie wiedzą zarówno uczniów, jak i rodziców, a także nauczycieli. Cykl lekcji oraz projekty tematyczne zrealizowane na lekcjach informatyki czy zajęciach komputerowych, szkolenie o bezpieczeństwie w sieci w czasie zebrania wywiadowczego oraz szkolny konkurs CyberObrońca lub CyberRobot XXI wieku w znacznym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni.

Wspomniany wyżej konkurs miał na celu, poprzez podaną w regulaminie formę, zachęcić uczniów do: bezpiecznych zachowań w sieci, rozwijania aktywności i wyobraźni twórczej oraz włączania rodziców do  współpracy w tym zakresie.

W konkursie wzięły udział prace, które spełniały wymagania regulaminowe i pomimo, że na wystawie szkolnej było ich dużo, nie wszystkie przeszły do etapu drugiego. Przypominamy niektóre zapisy, gdyż sądzimy, że nie wszyscy uczniowie zapoznali się z regulaminem przed oddaniem projektu lub nie wszyscy chcieli brać udział w naszym konkursie:

  • robot powinien posiadać imię korelujące z celem, dla którego został wykonany lub z funkcją, którą ma spełniać
  • praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem autora
  • termin składania pracy to 28.02.2019 roku

Pozostałem kryteria, które brało pod uwagę jury:

  • pomysłowość i nowatorstwo
  • technika pracy i wkład pracy
  • staranność i precyzja
  • oryginalność lub precyzja doboru imienia
  • prezentacja i wygląd ogólny

Wystawa CyberObrońców i CyberRobotów wzbudza wiele emocji, gdyż projekty są naprawdę bardzo pomysłowe, staranne i różnorodne a przypuszczamy, iż włączali się w prace nad nimi wszyscy członkowie rodziny. Bardzo nas to cieszy, gdy w życie szkoły angażują się rodzice wspierając i radząc, ich również zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej w korytarzu naszej szkoły.

WYNIKI KONKURSU:


Kat. kl. IV – VI

Kat. kl. VII – VIII i III G

I m – Nadia Cebula

I m – Marcin Bartkowski

II m – Igor Iwaniszyn, Kacper Woźniak

II m – Marcin Makowski

III m – Dawid Michniak

III m – Wiktoria Kocyłowska

Wyróżnienia: Oliwia Wojtas, Patryk Michniak, Adrian Pawlecki, Kacper Lisowski, Franek Nowakowski, Amelia Chrząszcz.

Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom,
z takimi robotami bez obawy maszerujemy
w Cyberprzestrzeń!

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki informatyki: panie Mariola Gorczyńska i Ewa Rajtar.

Skip to content