Menu Zamknij

Dzień Edukacji Narodowej

,,Jakże nie pisać wierszy,
jakże nie płonąć w podzięce,
za światło, co się rozszerza,
za dar najpiękniejszy,
za wiedzę”.    
K.I.Gałczyński

Dnia 14 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Podczas uroczystości wszyscy pracownicy szkoły przyjęli życzenia i podziękowania od uczniów oraz przewodniczącej Rady Rodziców. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie recytując wiersze i śpiewając piosenki wyrazili swoją wdzięczność za ich pracę, poświęcenie, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. Program artystyczny zawierał również humorystyczne scenki, które w zabawny sposób przedstawiały życie szkoły. W dowód wdzięczności uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom ręcznie robione upominki, czym wywołali wzruszenie na ich twarzach. Wśród zaproszonych gości na akademii była emerytowana nauczycielka, pani Kazimiera Szumilas, która z uśmiechem oglądała występy uczniów. Na koniec części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Maria Siedlecka, która również złożyła podziękowania nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie w pracę, życząc wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie, jak również wielu sukcesów w życiu osobistym. Przy tej okazji wręczyła nauczycielom nagrody za trud włożony w wykształcenie i wychowanie młodych ludzi. Serdeczne życzenia skierowała też do pracowników obsługi szkoły.

W tak szczególnym dniu Samorząd Uczniowski pamiętał również o nauczycielach, którzy pracowali w naszej szkole, ale niestety nie ma ich wśród nas. W dowód wdzięczności zapalili znicze na ich grobach. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci i wspomnieniach.

Skip to content