Menu Zamknij

Dzień Języków Obcych

„Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem”

Dzień Języków Obcych rozpoczął się w naszej szkole 13 marca br konkursem pt. ,,Kultura i tradycja państw obcojęzycznych”, w którym uczestniczyło po dwóch przedstawicieli klas od IV do VIII. Drużyny uczniowskie odpowiadały na pytania dotyczące różnych państw z zakresu: flaga, stolica, powitanie, piosenka, jedzenie i znana osoba. W trakcie trwającego konkursu widownia mogła się dowiedzieć, jak można skutecznie uczyć się języka obcego i jakie metody przynoszą najlepsze rezultaty. Nie bez znaczenia jest przy tym możliwość rozwoju intelektualnego oraz szansa na poznawanie świata czy studiowanie zagranicą.

Wyniki konkursu: I m – klasa 8, II m – klasa 7, III m – klasa 4 i 6.

Kolejnym konkursem była dekoracja drzwi wejściowych do klas od III do VIII, a miała ona dotyczyć następujących państw: Stany Zjednoczone, Francja, Austria, Niemcy, Włochy i Szkocja. Zawarte w niej informacje to: flaga państwa, powitanie, pożegnanie, podziękowanie, tradycyjna potrawa i znana osoba.

Wyniki konkursu: I m – klasa 8, II m – klasa 3, III m – klasa 5.

Wystawa ciekawych projektów wykonanych przez naszych uczniów zarówno w języku angielskim, jak i niemieckim ozdobiła dolny korytarz szkoły i pozwoliła na zapoznanie się z nimi całej społeczności szkolnej. Uczniowie mogli poczytać po angielsku i niemiecku o kilku krajach, zapoznać się z jedzeniem, które preferowali ich dziadkowie w przeszłości i rodzice obecnie oraz zobaczyć jak można wysłać pozdrowienia z ulubionych miejsc w Polsce.

Dzień Języków Obcych, zakończył się zabawnymi scenkami w języku niemieckim, podczas których uczniowie prezentowali znane postaci z literatury czy sportu, a publiczność starała się je odgadnąć. Najwięcej śmiechu przyniosło zapytanie magicznego lustereczka w języku niemieckim o to, kto jest najpiękniejszy na świecie…. Odpowiedzi możemy zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii.

Pamiętajmy zatem motto naszego dnia:
„Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem”

Skip to content