Menu Zamknij

Dzień Liczby Pi

W poniedziałek 14 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby π. Był to jednocześnie dzień promocji matematyki. Nadia i Mikołaj – uczniowie klasy 8, przygotowani przez panią Ewę Rajtar przedstawili młodszym kolegom prezentację o tajemniczej i smakowitej liczbie pi.

Nawet czwartoklasiści dowiedzieli się, że „drugie imię” tej liczby to ludolfina, a 14 marca urodził się Noblista w dziedzinie fizyki – Albert Einstein. Okazało się, iż w naszej szkole jest uczeń, który również w tym dniu obchodzi swoje urodziny – „Wszystkiego najlepszego Hubert”.

Uczniowie na lekcjach matematyki wykonywali różne ćwiczenia związane z liczbą π.  Wymyślano wyrazy zawierające litery pi, uzupełniano matematyczne skojarzenia i układano rymowanki, w których liczba liter w wyrazach odpowiadała kolejnym cyfrom rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Odbyło się nawet recytowanie liczby pi, ale nikt nie pobił Mateusza. Była to świetna okazja, by osłodzić uczniom naukę matematyki – wszyscy zasmakowali okrągłych ciasteczek z symbolem pi.

Skip to content