Menu Zamknij

Dzień Postaci z Bajek

„Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie…”         

Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.  W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data – 5 listopada – nie jest przypadkowa.  Jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.  W naszej szkole dzieci z klasy I i II radośnie obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia, każdy przyszedł ze swoją ulubioną książeczką lub pluszakiem.  Podczas zajęć uczniowie w rytm muzyki „Witajcie w naszej bajce” zaprezentowali swoje bajkowe stroje a następnie rozwiązywali kolejne zadania. Każdy mógł zabrać głos, jedni czytali opisy lub fragmenty bajek inni odpowiadali, rozwiązywali zagadki, rozpoznawali postacie, rekwizyty i tytuły znanych im baśni. Dzieci bardzo dobrze znają baśnie i świetnie radziły sobie z zadaniami.  Było wesoło, a ten dzień dostarczył nam wielu pozytywnych emocji. Zobaczcie sami!

Skip to content