Menu Zamknij

Finał konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować w Warszawie

W Warszawie odbył się ósmy finał turnieju Ratujemy i Uczymy Ratować, w ramach programu pod tą samą nazwą. To jedna z akcji edukacyjnych organizowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. W tym roku jedną z drużyn w finale tworzyła czwórka naszych uczniów z klasy drugiej: Mateusz Adamczyk, Nicol Marczak, Weronika Potomska i Adam Ziemlewicz wraz z nauczycielem Katarzyną Bodnar. Natomiast napoje chłodzące zabezpieczała grupie pani Krystyna Sołtysik. Warto zaznaczyć, że cała klasa pracowała na to wyróżnienie tworząc w pierwszym etapie plakat edukacyjny, a w drugim etapie grę planszową mającą służyć jako pomoc edukacyjna na lekcjach. Sam finał odbył się 11 czerwca, ale uczniowie wraz z nauczycielkami przyjechali do Warszawy dzień wcześniej. Odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz przespacerowaliśmy się po Starym Mieście. Sam finał polegał na przebyciu ponad 10 km trasy zatrzymując się w różnych miejscach na wykonanie w sumie 15 zadań. Układanie puzzli w Pałacu Kultury i Nauki, wykonywanie resuscytacji krążeniowo oddechowej na stacji metra, wyławianie zdrowych rybek w Muzeum Nurkowania, czy gaszenie pożaru w wiosce smerfów na parkingu w centrum Warszawy to tylko część atrakcji jakie zapewnili nam organizatorzy. Ponownie odwiedziliśmy też Muzeum Powstania Warszawskiego, tym razem po to by wykonać tam zadanie, przy którym asystował nam pan Jurek Owsiak. Upał lejący się z nieba nie ułatwiał nam przebycia tej trasy, dlatego butelka wody była niezbędnym wyposażeniem. Bardzo miłym i ciekawym momentem tego dnia był wyjątkowy spacer tylko naszej drużyny po ogrodach na dachu budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego z panem Jurkiem Owsiakiem. Wprawdzie nie zdążyliśmy przez to wykonać dwóch ostatnich konkurencji, ale zyskaliśmy wspaniałe wspomnienia, które na długo zostaną w naszych głowach. Pan Owsiak opowiadał nam o rozwoju Warszawy, o rozbudowie brzegów przy Wiśle i pokazywał miejsca, z których najpiękniej widać panoramę miasta. Dzieci mogły przez szklane kopuły podglądnąć uczących się studentów oraz zobaczyć ogromną ilość regałów z książkami. Ten miły przerywnik w grze miejskiej spowodował, że na metę wracaliśmy w bardzo szybkim tempie, żeby zdążyć na czas. Udało nam się zdobyć IX miejsce i przywieźć ze sobą całą masę nagród. Tak naprawdę czuliśmy się wygranymi już w momencie, kiedy dostaliśmy wiadomość o zakwalifikowaniu się do finałowej 15-stki szkół z całej polski. Wielka przygoda małej szkoły z Trepczy została zrealizowana dzięki pomocy sponsorów: Automet GROUP, Rubber Company SA, Mansard Sanok, Pol-Bud. FHU, Pass Polska, Gmina Sanok, Państwu J.A. Marczakom, Państwu M.P. Ziemlewiczom oraz Panu Radnemu Stanisławowi Lewickiemu z Trepczy. Dziękujemy wszystkim za wysłuchanie i wsparcie finansowe, dzięki któremu udało nam się zakupić nagrody dla całej klasy. Dyplomy, upominki oraz gratulacje i podziękowania złożyła Pani Dyrektor Leontyna Krowiak na uroczystym zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

Można o nas usłyszeć w programie Pani Elżbiety Mazur w Radio Złote Przeboje oraz przeczytać na portalu isanok.pl

Skip to content