Menu Zamknij

III Gminny Konkurs Aktywnie, zdrowo, kolorowo

Zdrowie jest dla człowieka wartością najwyższą. W codziennym życiu często mówimy, że jest ono najważniejsze. Należy więc uczyć i wychowywać do zdrowego trybu życia fizycznego i psychicznego. Nieustanne i szybkie tempo zmian zachodzących w środowisku otaczającym człowieka, odbija się na nim w sposób niekorzystny. Wynikiem tego są schorzenia: nerwice, zaburzenia układu krążenia, w zakresie narządów ruchu. Promowanie zdrowia jest więc nadrzędną potrzebą warunkującą kształtowanie nawyków służących dbaniu o własne zdrowie, rozwijanie pozytywnego zainteresowania nim w oparciu o niezbędne wiadomości, formowanie postaw umożliwiających skuteczną profilaktykę, leczenie, pielęgnację, rehabilitację oraz stosowanie zasad higieny w życiu. Jednym z podstawowych zadań szkoły jest przygotowanie ucznia do życia tak, aby w przyszłości potrafił dokonywać właściwych wyborów, również w sprawach zdrowia. Mając to na uwadze realizujemy program Szkoły Promującej Zdrowie, w którym jednym z zadań jest zorganizowanie konkursu promującego zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną.

Za nami trzecia  edycja gminnego konkursu Aktywnie, zdrowo, kolorowo, w którym wzięło udział 24 uczniów klas IV  z 8 szkół podstawowych z terenu gminy Sanok. Uczestnicy  musieli wykazać się swoją wiedzą z zakresu promocji zdrowia, zdrowego stylu życia, zdrowego żywienia, a także aktywnością fizyczną. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: dyr. Krystyna Bętkowska – Sanepid, dyr. Agnieszka Pastuszak – GOK Sanok, dietetyk Aneta Sasko – Bonne Sannte, Jolanta Grządziel – Transprzęt. Wyniki przedstawiają się następująco:

 I miejsce Szkoła Podstawowa w Dobrej,

II miejsce Szkoła Podstawowa w Pakoszówce,

III miejsce Szkoła Podstawowa w Trepczy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Nagrody ufundowali: Gmina Sanok, Bonne Sannte, Transprzęt, MOSiR Sanok,  PZU, restauracja Stary Kredens, SANEPID Sanok.

III Gminny Konkurs Aktywnie, zdrowo, kolorowo

Zdrowie jest dla człowieka wartością najwyższą. W codziennym życiu często mówimy, że jest ono najważniejsze. Należy więc uczyć i wychowywać do zdrowego trybu życia fizycznego i psychicznego. Nieustanne i szybkie tempo zmian zachodzących w środowisku otaczającym człowieka, odbija się na nim w sposób niekorzystny. Wynikiem tego są schorzenia: nerwice, zaburzenia układu krążenia, w zakresie narządów ruchu. Promowanie zdrowia jest więc nadrzędną potrzebą warunkującą kształtowanie nawyków służących dbaniu o własne zdrowie, rozwijanie pozytywnego zainteresowania nim w oparciu o niezbędne wiadomości, formowanie postaw umożliwiających skuteczną profilaktykę, leczenie, pielęgnację, rehabilitację oraz stosowanie zasad higieny w życiu. Jednym z podstawowych zadań szkoły jest przygotowanie ucznia do życia tak, aby w przyszłości potrafił dokonywać właściwych wyborów, również w sprawach zdrowia. Mając to na uwadze realizujemy program Szkoły Promującej Zdrowie, w którym jednym z zadań jest zorganizowanie konkursu promującego zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną.

Za nami trzecia  edycja gminnego konkursu Aktywnie, zdrowo, kolorowo, w którym wzięło udział 24 uczniów klas IV  z 8 szkół podstawowych z terenu gminy Sanok. Uczestnicy  musieli wykazać się swoją wiedzą z zakresu promocji zdrowia, zdrowego stylu życia, zdrowego żywienia, a także aktywnością fizyczną. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: dyr. Krystyna Bętkowska – Sanepid, dyr. Agnieszka Pastuszak – GOK Sanok, dietetyk Aneta Sasko – Bonne Sannte, Jolanta Grządziel – Transprzęt. Wyniki przedstawiają się następująco:

 I miejsce Szkoła Podstawowa w Dobrej,

II miejsce Szkoła Podstawowa w Pakoszówce,

III miejsce Szkoła Podstawowa w Trepczy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Nagrody ufundowali: Gmina Sanok, Bonne Sannte, Transprzęt, MOSiR Sanok,  PZU, restauracja Stary Kredens, SANEPID Sanok.

Skip to content