Menu Zamknij

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Obchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia rozpoczęliśmy tuż po dzwonku na pierwszą lekcję na sali gimnastycznej. W obecności wszystkich uczniów egzamin z tabliczki mnożenia zdała p. dyrektor, oczywiście wszystkie działania wykonała śpiewająco.

Na sali pozostali uczniowie klas IV i VI, to był ich czas na rozrywkowe zmagania z tabliczką mnożenia.  Graliśmy w grupach w „Piotrusia”, emocji nie zabrakło też, gdy skreślaliśmy „Bingo”. W podobnych zmaganiach udział wzięły kolejno klasy V oraz VII i VIII. Ci ostatni zagrali również w quizizz dotyczący tabliczki mnożenia. Schowani za monitorami laptopów uczniowie odczuwali mniejsze skrępowanie, gdy popełnili błąd, a gra na czas napędzała tempo odpowiedzi. Cała społeczność szkolna mogła sprawdzić swoja znajomość tabliczki przed egzaminatorami z klasy V, którzy już wcześniej na lekcjach matematyki potwierdzili swoją wiedzę. Nagrodą za poprawną odpowiedź był cukierek i tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Gratulujemy wszystkim poprawnych odpowiedzi.

Nie zapominajcie o tabliczce mnożenia przez cały rok.

Skip to content