Menu Zamknij

Jeż – ciekawy zwierz!

Przyjaciele i sprzymierzeńcy ogrodów! Oto jeże. 10 listopada obchodziły swoje święto – Międzynarodowy Dzień Jeża. Z tej okazji klasa II brała udział w zajęciach, które miały na celu przybliżenie dzieciom pożytecznej roli tych sympatycznych ssaków w ekosystemie, kształtowanie postawy proekologicznej oraz rozwijanie inwencji plastycznej.

Uczniowie oglądali film edukacyjny „Czy wiesz, że jeż…?”, sprawdzili swoją wiedzę podczas ćwiczeń interaktywnych w aplikacjach Learning Apps i Wordwall, uczestniczyli w zabawie muzycznej „Jeże”, a ponadto wykonali prace plastyczne, które ozdobiły klasową gazetkę.

Zainteresowanych tematem (zwłaszcza, jak chronić jeże przed wyginięciem) odsyłamy na stronę Ministerstwa Klimatu i Środowiska:

https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/dzis-miedzynarodowy-dzien-jeza–10-listopada

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: p. K. Buczkowicz i p. M. Sabat.

Skip to content