Menu Zamknij

Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Historyczny

25 kwietnia 2024 roku odbył się Jubileuszowy, powiatowy konkurs historyczny z okazji 135 – lecia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Sanoku, pod tytułem: „Historia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Sanoku w okresie 1889 – 2024”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII – Patrycja Szczujko i Natalia Wronowska. Wyniki tego konkursu zostały ogłoszone 1 czerwca 2024 roku podczas uroczystości upamiętniających utworzenie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Sanoku, które powstało 28.06.1889 r. Program tych uroczystości był następujący:

9.45 – Wyjście spod Domu Sokoła do Kościoła.

10.00 – Msza święta, w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Po mszy św. przejście z Orkiestrą i Mażoretkami pod Pomnik Generała Tadeusza Kościuszki.

11.20 – Oddanie honoru, złożenie kwiatów przez „Starszyznę Sokolą” i zapalenie znicza pod pomnikiem Kościuszki. Przejście pod Dom Sokoła.

11.40 – Odśpiewanie Hymnu państwowego przy Ogródku Pamięci – odsłonięcie i poświęcenie tablic pamiątkowych: Józefa Hallera, Tadeusza Kościuszko. Przejście Orkiestry i Mażoretek na Plac Harcerski oraz ich pokaz na zakończenie. Oddanie honoru, złożenie kwiatów i zapalenie znicza pod popiersiem ks. prałata Zdzisława Peszkowskiego. Zdjęcie pocztów sztandarowych i wszystkich zebranych na tle Domu Sokoła.

12.00 – Przejście zaproszonych Gości do Oranżerii: wprowadzenie sztandarów, Hymn Sokoli, powitanie Gości, wręczenie odznaczeń oraz medali i dyplomów dla zwycięzców konkursu K-69, przedstawienie historii sanockiego „Sokoła” – 1889-2024, wystąpienia Gości, część artystyczna, dyskusja i zakończenie. Uczennica Patrycja Szczujko zajęła III miejsce w tym konkursie i otrzymała medal, dyplom i upominek. Natalia Wronowska zajęła IV miejsce. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy.

Skip to content