Menu Zamknij

Katyń … ocalić od zapomnienia

12 kwietnia 2024 r. w parku ,,Kwitnąca Akacja” uczniowie klasy III przedstawili program słowno- muzyczny z okazji 84 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 14 rocznicy Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Ofiary stanowiły delegację polską zmierzającą na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Po odśpiewaniu przez zgromadzonych ,,Mazurka Dąbrowskiego” nastąpiła część słowno-muzyczna. Program był okazją do przypomnienia prawdy o losach zbrodni na polskich oficerach przez sowieckie NKWD wiosną 1940 roku. Kolejnym punktem uroczystości było zapalenie zniczy i złożenie róż pod czterema tablicami upamiętniającymi ofiary zbrodni katyńskiej. Następnie Ks. proboszcz Adam Szozda odmówił modlitwę w intencji pomordowanych. Na zakończenie głos zabrały: Pani dyrektor Maria Siedlecka oraz Pani dyrektor GOK–Sanok Agnieszka Pastuszak, dziękując uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości. Cała uroczystość została poprzedzona wykonaną wystawą o tematyce katyńskiej – na korytarzu szkolnym.

                                                                                                 Chwała bohaterom! Cześć Ich pamięci!

Skip to content