Menu Zamknij

Konkurs „Konfederacja barska”

11 czerwca 2021 roku odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny pod hasłem: „Konfederacja barska”, organizowany przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku. Celem konkursu było: przypomnienie okresu przedrozbiorowego Polski., uświadomienie ogromu trudności pokonywanych przez Polaków w 1055 – letnim okresie, kształtowanie postaw patriotycznych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI – Amelia Buczek, Maja Łakos, Oliwia Wojtas. Uczestnicy konkursu otrzymali zestaw pytań otwartych i zamkniętych, które musieli rozwiązać w ciągu 60 minut. W wyniku rywalizacji uczennica naszej szkoły Oliwia Wojtas zajęła III miejsce, jest to duży sukces, ponieważ pozostali uczestnicy konkursu byli uczniami klas VIII. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 18 czerwca w Oranżerii Domu Sokoła w Sanoku. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci książek historycznych, a zwycięzcy dodatkowo pamiątkowe medale. Uczennice do konkursu przygotowała Aneta Mąka.

Skip to content