Menu Zamknij

„Najpiękniejszy List dla Ziemi 2020”

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz dołączyli do grona ekologów, którzy aktywnie i twórczo działają w ochronie Ziemi. W tym roku akcja propagowana przez organ prowadzący szkoły, Gminę Sanok oraz Fundację Arka organizowana była pod hasłem „Najpiękniejszy List dla Ziemi 2020”.

Chętni uczniowie napisali, bądź narysowali swoje listy, tak jak wymagał tego regulamin organizatorów. Pisanie listów poprzedzone było lekcjami o tematyce ekologicznej, zbiórce zakrętek i baterii oraz akcją w terenie, polegającą na sprzątaniu naszej miejscowości. Akcja miała zasięg ogólnopolski i bardzo cieszy fakt, że również uczniowie z małej miejscowości pozostawią w niej swój ślad. Listy uczniów zostały przekazane do organizatora konkursu, Gminy Sanok, gdzie na 43 prace w tej kategorii wiekowej, zgłoszone z różnych szkół, wyróżniony został list w formie wiersza, którego autorką była Maja Łakos,uczennica klasy VI.

Koordynatorkami konkursu na etapie szkolnym były panie Maria Siedlecka i Anna Rychlicka.

Skip to content