Menu Zamknij

Narodowe Czytanie

Dnia 8 września 2020 roku w naszej szkole odbyła się kolejna odsłona akcji Narodowego Czytania, nad którą patronat honorowy sprawuje para prezydencka. Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się już w lipcu rejestracją w systemie, dzięki czemu otrzymaliśmy okolicznościową pieczęć, która posłużyła do składania pamiątkowego stempla. Ze względu na trwającą pandemię COVID19 w akcji wzięli udział jedynie uczniowie klasy siódmej. Czytanie „Balladyny” rozpoczęła p. dyrektor Leontyna Krowiak oraz złożyła pamiątkowy stempel na książce przyniesionej przez ucznia. Następnie siódmoklasiści z podziałem na role odczytali fragmenty lektury. Mieli również okazję zapoznać się z biografią i twórczością autora, Juliusza Słowackiego, dzięki wystawce przygotowanej przez p. Bogusławę Kaczmarską.

 Narodowe Czytanie na stałe weszło w szkolny kalendarz imprez, promowanie go jest naszym nadrzędnym celem, ponieważ ma szczególny wymiar dla rozwoju czytelnictwa.

Nad całością czuwały nauczycielki: p. Bogusława Kaczmarska i p. Bożena Zarzyka.

Skip to content