Menu Zamknij

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem”

W piątek 15 września, we współpracy z Biblioteką Gminną w Trepczy, zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję czytania powieści Elizy Orzeszkowej. Fragmenty „Nad Niemnem” prezentowali nauczyciele wraz z p. dyrektor oraz uczniowie klasy 8. Wszyscy obecni poznali legendę o Janie i Cecylii, a dzięki krótkim zadaniom mogli sprawdzić, czy dobrze zapamiętali najważniejsze treści. Nasze spotkanie uświetniła obecność Elizy Orzeszkowej – w tej roli wystąpiła p. Bogusława Kaczmarska, która przygotowała również wystawę.

Nad Niemnem to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887. Cieszyła się popularnością i uznaniem kolejnych pokoleń czytelników. Nad Niemnem to również jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Skip to content