Menu Zamknij

NARODOWE CZYTANIE – PRZEDWIOŚNIE STEFANA ŻEROMSKIEGO

Narodowe Czytanie organizowane jest corocznie od 2012 roku przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku cała Polska czytała Przedwiośnie Stefana Żeromskiego W związku z powyższym nasza szkoła przystąpiła do tej ogólnopolskiej akcji i 7 września zorganizowała wyjątkowe spotkanie.

Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się już w sierpniu rejestracją w systemie, dzięki czemu otrzymaliśmy okolicznościową pieczęć, która posłużyła do składania pamiątkowego stempla na egzemplarzach powieści.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej odczytaniem przez dyrektora szkoły podstawowej, p. Leontynę Krowiak, przesłania p. prezydenta Andrzeja Dudy. Uczennice III klasy gimnazjum: Simona, Cebula i Zofia Leszczyk przedstawiły rys historyczny dziejów Polski. Następnie do czytania wybrano pierwszy rozdział utworu, który czytali chętni uczniowie z poszczególnych klas IV- VIII i III gimnazjum. Akcja zakończyła się o godzinie 11.00. Mamy nadzieję, że Narodowe Czytanie na stałe wpisze się w nasz szkolny kalendarz imprez i ma szczególny dla poziomu czytelnictwa wymiar, a promowanie go jest naszym nadrzędnym celem. Nad całością akcji czuwały nauczycielki: Bogusława Kaczmarska, Agnieszka Bochenek i Aneta Mąka.

Skip to content