Menu Zamknij

Naukowo, smacznie i kolorowo na biologii

Uczniowie klasy piątej musieli zmierzyć się z nie lada zadaniem na lekcji biologii. Aby doskonale opanować budowę komórki zwierzęcej, roślinnej, grzyba i bakteryjnej na lekcję powtórzeniową przygotowali model wybranej przez siebie komórki. Trudność polegała na tym, że wszystkie organelle musiały być jadalne. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniem wykorzystując owoce i słodkości, a to wszystko umieścili w pysznej galaretce. Każdy element komórki był zaznaczony i opisany.

Pomysłowość uczniów i czas poświęcony na przygotowanie smacznego deseru przyniosły zamierzony przez nauczyciela- p. B. Zarzykę efekt. Wszyscy uczniowie doskonale opanowali elementy budowy komórki i dodatkowo wykazali się cierpliwością, oczekując na prezentację zadania domowego, bo dopiero po odpytaniu mogli zasiąść do deseru.

Rezultaty pracy uczniów można podziwiać na zdjęciach.

Skip to content