Menu Zamknij

Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!

Akcja sprzątanie świata to międzynarodowa kampania, która wywodzi się z Australii. Od 1994 roku w sprzątaniu świata biorą udział także Polacy. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata – Polska 2019”. Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez fundację Nasza Ziemia brzmi: Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!

W dniu 24 września uczniowie klasy VI i VII czynnie wzięli udział w sprzątaniu świata na terenie otaczającym szkołę. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. W galerii zamieszczamy kilka dowodów naszej pracy. Akcję zorganizowały i koordynowały panie: Maria Siedlecka i Anna Rychlicka.

Skip to content