Menu Zamknij

Otwarta firma – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 18-24 listopada 2019 roku został zorganizowany w Polsce dwunasty Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie Otwarta firma. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej.

Tydzień Przedsiębiorczości odbył się również i w naszej szkole, realizowały go panie Bożena Zarzyka i Wioletta Burdziak-Zabłotny. Uczniowie klasy 7 i 8 udali się na zwiedzanie kolejnej firmy działającej na naszym terenie a mianowicie do CIARKO Sp. z o. o. na samym początku zostaliśmy przywitani przez pracownika firmy pana Bogusława Wójcika, który podzielił nas na dwie grupy i zaprosił naszych uczniów do zwiedzania jego placówki. Mogliśmy zobaczyć jak od samego początku, przechodząc przez wszystkie etapy, jak powstają okapy kuchenne. Widzieliśmy różne rodzaje okapów, te bardziej tradycyjne, jak i te nowoczesne. Uczniowie mieli też możliwość zadania pytań pracownikom.

Skip to content