Menu Zamknij

Pasowanie na czytelnika

22 marca 2022 roku w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Dzieci zapoznały się z regulaminem obowiązującym w bibliotece, dowiedziały się jak należy dbać o książki i jak z nich korzystać. Poznały bibliotekę i jej zbiory oraz nauczyły się samodzielnie wypożyczać książki. Odgadywały także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Następnie wszyscy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki. Po uroczystym przyrzeczeniu zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom oraz kolorową zakładkę do książki. Mamy nadzieję, że spotkanie z biblioteką i pierwsza wypożyczona książka na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych czytelników.

Skip to content