Menu Zamknij

Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna to czas, na który z utęsknieniem czekają wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli. To czas, kiedy chowamy czapki, rękawiczki, szaliki głęboko do szuflady i przygotowujemy się na nadejście cieplejszych, przyjemniejszych dni.

21 marca każdego roku obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. Przyjście nowej pory roku, było doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszej szkole klasa 2 przygotowała się do pożegnania zimy i powitania wiosny. W klasie zmieniła się dekoracja z zimowej na wiosenną. Dzieci w wiosennych nastrojach i uśmiechami na twarzy 19 marca w czasie lekcji rozmawiały o tradycjach i zwyczajach związanych z pierwszym dniem wiosny. W dalszej części zajęć lekcyjnych uczniowie odegrali swoje role w przedstawianiu pt. „Witaj wiosno”. Tego dnia wszyscy dobrze się bawili.

Lekcję przeprowadziły pani Krystyna Buczkowicz i pani Anna Rychlicka.

Zapraszamy do obejrzenia  filmu i fotogalerii.

qrf
rpt
qrf
Skip to content