Menu Zamknij

Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny przypadł w tym roku w czwartek, oczywiście 21 marca. Uczniom ten dzień kojarzy się – bardziej niż z topieniem Marzanny – z przejęciem władzy w szkole oraz z dobrą zabawą. W tym roku w naszej szkole był to też Dzień Nowoczesnych Technologii w Edukacji.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zadbał, by był to szczególny dzień, więc każdy kto przyszedł do szkoły ubrany na żółto lub zielono (kolory wiosny) mógł korzystać z telefonu komórkowego. Zabawa zaczęła się o 10.00 na sali gimnastycznej, gdzie młodsze klasy rywalizowały w różnego rodzaju konkurencjach przygotowanych przez Rafała. Było wyławianie jabłka za pomocą tylko ust, bieg w worku i podbijanie piłeczki. Każdy uczestnik zabawy był nagradzany słodkim upominkiem. Zabawy integracyjne typu „Król i Królowa” poprowadziła przewodnicząca SU – Michasia. Druga grupa naszych kolegów uczestniczyła w prelekcji prowadzonej przez biegłego sądowego SO w Krośnie pana Grzegorza Matyniaka, na temat e-zakupów. Największa atrakcja – czyli zajęcia z robotyki, rozpoczęły się o 11.00, z podziałem na klasy, by każdy mógł zbudować robota i nim posterować.

Bardzo dziękujemy pani wicedyrektor SP 3 w Sanoku Annie Grzebień, za udostępnienie robotów i przeprowadzenie zajęć z programowania. Uczniowie przeżyli świetną przygodę mogąc zbudować „coś, co jeździ” i słucha ich poleceń. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też pianino z bananów, pies reagujący na komendy i układy elektryczne „Sekretnego elektronika”.

Uczniowie zagrali też w quiz wiedzy o naszej szkole. Quizizz wzbudził wiele emocji, a poprawna odpowiedź pod presją czasu wcale nie była łatwą sprawą.

Dziękujemy za wspólną zabawę z nowymi i nie tylko nowymi technologiami.

Skip to content