Menu Zamknij

Podwójne Święto

11 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia klasy I”. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości.

„Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – ślubowało 10 pierwszoklasistów, wychowanków p. K. Buczkowicz.

Dyrektor Szkoły pani Leontyna Krowiak dokonała ceremonii pasowania dotykając dużym ołówkiem – jak czarodziejską różdżką – ramion dzieci i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Trepczy”. W ten sposób uczniowie zostali przyjęci do braci uczniowskiej.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i „rożków obfitości”.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

To był wyjątkowy dzień nie tylko dla pierwszoklasistów. Świętowaliśmy również Dzień Nauczyciela. Z tej okazji uczniowie przygotowali krótki program artystyczny, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli podziękowania i życzenia wszystkim pedagogom, dołączając słodki upominek.

Skip to content