Menu Zamknij

Pożegnanie z baśniowymi krainami

Na zakończenie cyklu lekcji poświęconych baśniom, p. Joanna Lewicka zorganizowała w kl. 4 konkurs pt. „Znamy najpiękniejsze baśnie”. Uczniowie przeczytali kilka dodatkowych utworów Ch. Perraulta, braci Grimm oraz H. Ch. Andersena. W czasie lekcji odpowiadali na pytania związane z treścią baśni, przyporządkowywali bohaterów do utworów, rozpoznawali przedmioty na ilustracji oraz odgadywali, z którego utworu pochodzi czytany przez nauczycielkę fragment.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji okazało się, że na podium znalazło się aż sześcioro uczniów! Amelka Bartkowska, Julia Woźniak i Kacper Nowakowski zdobyli I miejsce, Julia Stec – II, natomiast Antonina Lewicka i Piotr Leszczyk –III. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki, a laureaci dyplomy, nagrody rzeczowe oraz „6”. Znawcom baśni gratulujemy!!!

Skip to content