Menu Zamknij

Profilaktyka i edukacja

W dniu 9 grudnia br. klasa ósma wraz z wychowawczynią Mariolą Gorczyńską w ramach gminnego projektu profilaktyki i edukacji wyjechała do Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych. W czasie swego pobytu w placówce penitencjarnej uczniowie spotkali się z wychowawcą osadzonych, który zapoznał ich z zasadami funkcjonowania placówki, a także zaprezentował na filmie kolejne etapy przez jakie przechodzi skazany na pobyt w zakładzie zamkniętym. W dalszej części zajęć profilaktycznych młodzież miała okazję wysłuchać bardzo osobistej opowieści jednego z mężczyzn, który wzruszony opisał jakie ,,błędy” popełnił i dlaczego i trafił do zakładu karnego.  Uczniowie mogli też prześledzić proces jego resocjalizacji i wysłuchać ostrzeżenia, aby w życiu stawiali na szkołę, która jest im potrzebna, stronili od dopalaczy i używek oraz negatywnego towarzystwa rówieśników lub osób starszych. Była to dla nich ważna lekcja.

Skip to content