Menu Zamknij

Profilaktyka w odcinkach- odsłona I

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy działania w ramach Szkoły Promującej Zdrowie. W myśl zasady: „lepiej zapobiegać niż leczyć” zorganizowane zostało spotkanie z fizjoterapeutą, p. Barbarą Wilusz, w którym wzięli udział uczniowie klas III – VIII.

Tematem przewodnim była „Profilaktyka wad postawy”. Uczniowie dowiedzieli się m. in. czym jest postawa prawidłowa, jakie są wady postawy, jak odpowiednio nosić plecak, jak zdrowo podnosić przedmioty, ile ruchu potrzebuje młody organizm, aby się prawidłowo rozwijać. Chętni uczniowie mogli zrobić odcisk stopy. Na jego podstawie specjalistka oceniała, czy stopa jest prawidłowo zbudowana, czy posiada wadę zwaną płaskostopiem. Pokazała również naszym uczniom, jakimi wadami postawy grozi zbyt długie przesiadywanie ze smartfonem i przed komputerem lub laptopem. Sprawdzała, czy uczniowie prawidłowo siedzą i korygowała złe nawyki przy stolikach lekcyjnych. Zainteresowani rodzice otrzymali wskazówki dotyczące kontrolowania postawy ciała i wizyt konsultacyjnych u lekarza specjalisty.

Skip to content