Menu Zamknij

„Rekord dla Niepodległej”

9 listopada 2018r. nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”, o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki Hymnu Państwowego. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną, na którą złożyły się wiersze, pieśni i scenki ukazujące drogę Polaków do wolności. „Wolność – to nie cel lecz szansa, by spełnić najpiękniejsze sny, marzenia.  Wolność – to ta najjaśniejsza z gwiazd promyk słońca w gęsty las, nadzieja.  Wolność to skrzypce z których dźwięków cud potrafi wyczarować mistrza trud, lecz kiedy zagra na nich słaby gracz, to słychać będzie tylko pisk, zgrzyt, płacz”. Tak o wolności śpiewał Marek Grechuta, pamiętajmy o tych którzy za tę wolność oddali swoje życie. Przypomnijmy sobie też słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego, który mówił: „Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze… Niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym”. Cieszmy się, że możemy żyć w wolnym kraju i obchodzić 100 – lecie Odzyskania Niepodległości.

Akademię i dekorację przygotowały: Magdalena Sabat, Agnieszka Bochenek i Aneta Mąka.

Skip to content