Menu Zamknij

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Maj – rocznica pięknych serc! Maj – rocznica wielkich myśli!

Tym, co dawno przeminęli, Hołd składają ci, co przyszli.”

W tym roku przypada 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była ona pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą zasadniczą. Uchwalona w 1791 roku regulowała ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów oraz prawa i obowiązki człowieka, jak również obywatela. Chcąc uczcić to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie z klasy V: Wiktoria Potomska i Hubert Lisowski (pod opieką wychowawczyni pani Joanny Lewickiej i Natalii Szybka) przygotowali recytacje utworów poetyckich. Zapraszamy do ich wysłuchania, do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

Skip to content