Menu Zamknij

Rondelkolandia – czyli Akademia Kulinarna w klasie I

W dniu 23 lutego uczniowie klasy I odbyli niezwykłą podróż do krainy zwanej Kawiarnią lub Posiaduffką. Postanowili zdobywać w niej nowe umiejętności kulinarne, a jednocześnie poznawać walory pracy barmana. W Polsce, jak grzyby po deszczu, wyrastają szkoły dla barmanów, w których młodzież uczy się, jak w efektowny sposób przygotować i uatrakcyjnić gościom baru oczekiwanie na smaczne napoje chłodzące.

Rąbka tajemnicy tego wyjątkowego zawodu odkryła przed nami mama Zuzi, która w okresie od wiosny, aż do późnej jesieni serwuje gościom przepyszne lody. Swoje spotkanie w „klasowej kawiarni” uczniowie rozpoczęli od ćwiczeń, w jaki sposób można dekorować napoje. Dzięki temu opanowali „crustowanie” – jedną z technik upiększania szklanek. Następnie uczyli się, jak łączyć i przyrządzać soki.

Pierwszoklasiści bawili się również w barmana przy dźwiękach piosenki I. Jarockiej „Odpływają kawiarenki” pokazując, że potrafią zrobić coś więcej, niż tylko nalać napój do szklanki.

Podczas tej wyjątkowej podróży dzieci zwracały uwagę na higienę i bezpieczeństwo w trakcie pracy. Zwieńczeniem zajęć była ocena prac, degustacja soków oraz niesamowita radość ze wspólnie przygotowanych napojów.

Zapraszamy do obejrzenia naszej klasowej kawiarenki: p. K. Buczkowicz i p. M. Sabat.

Skip to content