Menu Zamknij

Skąd się bierze mleko w moim kubku?

W ramach realizacji ,,Programu dla szkół” w klasie II została przeprowadzona lekcja pt. „Skąd się bierze mleko w moim kubku?”. Zajęcia miały na celu propagowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Oprócz promowania zdrowej diety uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzą produkty mleczne, jakie witaminy i składniki odżywcze zawiera mleko oraz jaką rolę pełni w życiu każdego człowieka. Lekcja rozpoczęła się od omówienia wiersza Anny Mikiciuk pt. „Piję mleko” i wskazania korzyści płynących z jego picia. Następnie uczniowie obejrzeli film edukacyjny ,,Skąd się bierze mleko?” na podstawie którego został przeprowadzony quiz. Ponadto dzieci wykonały plakat i pracę plastyczną. Na zakończenie cała klasa wzięła udział w eksperymencie „Tęczowa burza na mleku”, słuchając muzyki związanej z tematem lekcji.

Lekcje przeprowadziły panie: Anna Rychlicka i Daria Blecharczyk-Ciętak.

Skip to content