Menu Zamknij

Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dla uczniów klasy I i II naszej szkoły był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę – wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku.  Rozpoczęliśmy inscenizacją wiersza J. Brzechwy „Na straganie”, następnie uczniowie rozpoznawali warzywa i owoce za pomocą wszystkich zmysłów, segregowali produkty na zdrowe i niezdrowe. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole. Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.

Udział naszych uczniów w tych zajęciach z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomości dzieci, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Skip to content