Menu Zamknij

„Śpiąca Królewna” w Dniu Ziemi

Szkolny Zespół Teatralny wraz z p. Joanną Lewicką przygotował wyjątkowy spektakl pt. „Śpiąca Królewna II”, który został wystawiony z okazji Dnia Ziemi. Zapytacie zapewne, co baśń Ch. Perraulta ma wspólnego z tym świętem? Otóż znana nam Śpiąca Królewna obudziła się we współczesnym, mocno zanieczyszczonym świecie. Na szczęście wróżki, wraz z dużą pomocą najmłodszych uczniów, posegregowały wszystkie odpady, a Królewicz napisał orędzie, w którym apelował o zainwestowanie w energię odnawialną.

Widzowie z zainteresowaniem śledzili grę młodych aktorów oraz kilkakrotne zmiany dekoracji. Zaproszone na spektakl przedstawicielki Urzędu Gminy – p. A. Marszałek i p. A. Cecuła – podziękowały za przygotowanie zabawnego i zarazem pouczającego spektaklu, który mocno zaangażował najmłodszych uczniów i pokazał ich wrażliwość na problemy zanieczyszczenia środowiska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu.

Skip to content