Menu Zamknij

Społeczno-edukacyjna akcja „Żonkile”

W kwietniu nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w społeczno – edukacyjnej akcji Żonkile, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Jej celem jest upamiętnienie powstania w getcie warszawskim. W tym roku miała ona szczególny wymiar, ponieważ przypadała ona w  80 rocznicę wybuchu powstania w getcie.

W naszej szkole w akcji wzięli udział uczniowie z klas IV – VIII. We wszystkich klasach zostały przeprowadzone zajęcia z wykorzystaniem materiałów opracowanych przez muzeum Polin. Uczniowie obejrzeli filmy pt. „Będę pisać”, „Muranów – dzielnica Północna” oraz „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Projekcję filmów uzupełniły prezentacje oraz karty pracy, które wprowadzały uczniów w tematykę II wojny światowej, holocaustu i losu ludności żydowskiej.

Akcję na terenie szkoły przeprowadziły p. A. Mąka i p. A. Bochenek. 

Skip to content